بهترین دکتر متخصص پرتو درمانی | بهترین متخصص رادیوتراپی تهران

بهترین متخصص پرتو درمانی
5/5 - (1 امتیاز)

بهترین دکتر پرتو درمانی

پرتو درمانی یکی از رایج ترین درمان های سرطان به شمار می رود. علاوه بر پرتودرمانی، به این روش رادیوتراپی هم می گویند. بنابراین دکتر پرتو درمانی، همان متخصص رادیوتراپی هم هست.

پرتو درمانی روشی است که از اشعه های قدرتمند برای درمان یا کوچک کردن تومورهای سرطانی استفاده می کند. اشعه های مورد استفاده در این درمان، اغلب از همان جنس اشعه های ایکس مورد استفاده در تصویربرداری های داخلی بدن هستند.

بهترین متخصص پرتو درمانی
دکتر فوق تخصص پرتو درمانی تهران

این اشعه ها به قدری انرژی دارند که اگر به بافت های سالم بدن برسند یا بیشتر از حد لازم با بدن تماس داشته باشند، می توانند خطراتی بعضا جدی ایجاد کنند. از این رو انتخاب بهترین متخصص پرتو درمانی ، هم برای گرفتن نتیجه مثبت، و هم برای تجربه یک درمان ایمن، ضروری خواهد بود.

در این مقاله بیشتر پیرامون رادیوتراپی و ویژگی های بهترین متخصص پرتو درمانی صحبت خواهیم کرد، تا خودتان بتوانید با آگاهی کامل پزشکان خوب را از بد تشخیص دهید. با ما همراه باشید.

پرتو درمانی چیست؟

پرتو درمانی روشی است که از ذرات یا امواج پر قدرت انرژی هایی مانند اشعه ایکس، اشعه گاما، اشعه های الکترونی یا اشعه های پروتونی برای نابود کردن، یا آسیب زدن به سلول های سرطانی استفاده می کند.

سلول های نرمال و سالم بدن به صورت عادی رشد می کنند، به سلول های جدید تقسیم می شوند و در زمان معین هم می میرند. اما سلول های سرطانی معمولا سریع تر از سلول های عادی تقسیم سلولی می کنند. و پرتو درمانی از طریق ایجاد کردن آسیب های کوچک در DNA سلول ها است که اثر خود را می گذارد. این آسیب ها باعث توقف رشد و تقسیم سلول های سرطانی شده، و موجب مرگ آنها می شوند.

بهترین متخصص پرتو درمانی
لیست مراکز رادیوتراپی در تهران

در طی فرآیند پرتو درمانی ممکن است سلول های سالم اطراف هم تحت تأثیر اشعه قرار بگیرند اما بیشتر آنها بهبود می یابند و به روند عملکرد عادی خود باز می گردند. البته تا زمانی که آسیب های وارده به بافت های سالم جزئی بوده و جدی نباشند. از همین رو انتخاب بهترین متخصص پرتو درمانی اهمیت زیادی دارد، تا بتواند به ایمن ترین شکل ممکن، و با کمترین آسیب احتمالی روند درمان را انجام دهد.

پرتو درمانی بهتر است یا شیمی درمانی

در شرایطی که روش هایی مانند شیمی درمانی یا روش های دیگری که از طریق دهان یا تزریق، داروهایی وارد بدن می کنند و این داروها را به کل بدن می رسانند، پرتو درمانی به عنوان یک درمان موضعی و متمرکز عمل می کند. این به آن معنا است که پرتو درمانی هدف گیری دقیق دارد و تنها روی آن بخشی از بدن اثر می گذارد که به درمان احتیاج دارد. درمان با رادیوتراپی در شرایط صحیح باید به دقت برنامه ریزی شود تا بتواند تنها به سلول های سرطانی آسیب بزنند و تا کمترین حد ممکن، بافت های سالم اطراف را تحت تأثیر قرار دهد.

پرتو درمانی سیستماتیک چیست؟

برخی از انواع پرتو درمانی مانند پرتو درمانی سیستماتیک هم هستند که از طریق وارد کردن مواد رادیواکتیو به صورت خوراکی یا تزریقی عمل می کنند. گرچه این نوع از پرتو درمانی در تمام بدن جریان پیدا می کند، اما این مواد رادیواکتیو اغلب خودشان در نواحی سرطانی جمع می شوند و کمتر تمام بدن را تحت تأثیر قرار می دهند.

پرتو درمانی برای چه کسانی مناسب است؟

بیشتر از نیمی از افرادی که به سرطان مبتلا می شوند، پرتو درمانی می کنند. گاهی از اوقات پرتو درمانی تنها روش مورد نیاز برای درمان سرطان است، و در برخی از موارد از آن در کنار دیگر روش های درمان سرطان استفاده می شود. تصمیم اینکه اصلا از پرتو درمانی استفاده بشود، یا از چه نوعی از پرتو درمانی استفاده شود، به نوع و درجه سرطان، همچنین به محل قرار گیری سرطان بستگی مستقیم دارد.

پرتو درمانی برای چه کسانی مناسب است؟
بهترین دستگاه پرتو درمانی ایران

بهترین دکتر پرتو درمانی تهران

پیشتر در مورد اهمیت انتخاب یک متخصص پرتو درمانی خوب صحبت کردیم. واقعیت این است که پرتو درمانی می تواند روش خطرناکی باشد. به همین علت اگر یک متخصص خوب و ماهر را برای انجام کار انتخاب نکنید، به جای درمان سرطان، رادیوتراپی می تواند باعث وارد شدن آسیب های بیشتر، و چه بسا جدی تر به بدن شود.

یک متخصص رادیوتراپی خوب، پزشکی است که با دقت و وسواس فراوان به بررسی وضعیت سرطان و محل قرار گیری آن می پردازد، تا بتواند به دقیق ترین شکل ممکن تومور سرطانی را هدفگیری کند. امروزه دستگاه های جدید و پیشرفته پرتو درمانی به قدری دقیق شده اند که کمترین خطا را دارند. به همین دلیل متخصص پرتو درمانی می تواند با دقتی بیشتر از قبل محل دقیق سلول های را مورد هدف قرار دهد.

از این رو بهترین متخصصان رادیوتراپی اغلب با استفاده از یک نقطه یا لکه رنگی زیر پوستی، محل دقیق تومور را مشخص می کنند تا در طی هر جلسه بدانند که دقیقا باید کدام ناحیه را تحت تأثیر اشعه قرار دهند.

علاوه بر این، بهترین متخصص پرتو درمانی باید بتواند بر اساس شرایط بیمار و وضعیت پیشرفت و نوع سرطان، بهترین نوع پرتو درمانی را برای فرد انتخاب کند. گاهی از اوقات بنا بر تشخیص اشتباه پزشک، فرد ممکن است درمان هایی شدید تر از آنی که نیاز دارد دریافت کند، یا درمان هایی که دریافت می کند ضعیف تر از آن باشند که بتوانند اثرگذاری داشته باشند.

در کنار این موارد، متخصص پرتو درمانی باید بتواند دوز مناسب درمان برای شخص را نیز شناسایی کند، و بیشتر از شدت اشعه و تعداد جلسات مورد نیاز فرد، او را تحت درمان قرار ندهد.

بهترین متخصص رادیوتراپی
بهترین مرکز رادیوتراپی تهران نی نی سایت

بهترین دکتر رادیوتراپی و انکولوژی تهران

انکولوژی شاخه ای از علم پزشکی است، که متخصص آن بیشترین آشنایی با سرطان را دارد. یک متخصص انکولوژی فردی حرفه ای در زمینه شناخت، تشخیص و راهنمایی انتخاب بهترین درمان انواع سرطان است. انکولوژیست کسی است که می تواند با دستور یا انجام آزمایش های مختلف نوع سرطان، مرحله پیشرفت آن و استیج سرطان را مشخص کند و بهترین راهکارهای درمانی را مشخص نماید.

بهترین متخصص پرتو درمانی کسی است که آگاهی و تخصص کافی در زمینه انکولوژی هم داشته باشد. تا بتواند با شناخت هرچه دقیقتر سرطان و ویژگی های آن، بهترین رادیوتراپی را برای بیمار به انجام برساند.

بهترین دکتر رادیوتراپی تهران

شاخه پزشکی انکولوژی رادیوتراپی، یک تخصص درمانی است که تنها افراد بسیار خاصی را به سمت خود جلب می کند. درباره افرادی صحبت می کنیم که توان حل مسئله زیادی دارند و می توانند در شرایط بحرانی به خوبی فکر کنند و بهترین تصمیم را بگیرند. افرادی که مهارت تحیلی زیادی دارند تا بتوانند در یک زمینه کاری پیچیده، که مدام در حال پیشرفت است کار کنند. هرچند صرف داشتن مدرک دانشگاهی فرد را به یک متخصص پرتو درمانی تبدیل می کند، اما بهترین متخصص پرتو درمانی فردی است که حساسیت و همدردی لازم برای ایجاد راحتی روانی و جسمی در بیماران را نیز داشته باشد. بهترین متخصص پرتو درمانی باید بتواند به صورتی موثر با دیگر متخصصانی که در کادر درمانی بیمار حضور دارند، و همچنین با خود بیمار و بستگانش ارتباط برقرار کند.

دکتر احسان کرباسی، یکی از معتبرترین متخصصان و بهترین دکتر رادیوتراپی در تهران هستند که علاوه بر مدارک و افتخارات تئوریک، تجربه فراوانی هم در درمان بیماران متعدد سرطانی داشته اند، و مهارت کافی در زمینه انجام باکیفیت ترین پرتو درمانی برای بیماران گوناگون دارند. دکتر کرباسی، به عنوان یکی از برترین متخصصان انکولوژی و رادیوتراپی، همچنین یکی از نوآوران این عرصه در کشور محسوب می شوند که همواره تلاش دارند از جدیدترین تجهیزات و متدهای دنیا برای درمان بیماران بهره ببرند.

بهترین متخصص پرتو درمانی در تهران
متخصص رادیوتراپی

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا قابل کپی نیست!
به بالای صفحه بردن