بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران | بهترین دکتر پرتودرمانی در تهران

بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران
5/5 - (1 امتیاز)

فهرست مطالب

مقدمه بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران

سلام عزیزان، شاید مهمترین دغدغه یک بیمار مبتلا به سرطان که نیاز به پرتودرمانی یا رادیوتراپی دارد. پیدا کردن بهترین متخصص رادیوتراپی برای درمانش است. ما در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که بر اساس چه معیارهای می توان بهترین متخصص رادیوتراپی را پیدا کنیم. 

برای جواب این سوال که بهترین متخصص رادیوتراپی چه کسانی هستند؟ باید بتوانیم به چندین سوال جواب دهیم. سوالات زیر برای پیدا کردن بهترین متخصص پرتو درمانی مهم است.

 

بهترین متخصص رادیوتراپی انکولوژی

بهترین متخصص رادیوتراپی انکولوژی یا متخصص پرتو درمانی کیست؟​​

رادیوتراپی در زیر شاخه انکولوژی یا سرطان شناسی قرار می گیرد. رادیوتراپی شامل یک سری از روش های درمانی است که برای بیماران مبتلا به سرطان های مختلفی از جمله سرطان پستان، سرطان مثانه، سرطان مغز و … مورد استفاده قرار می گیرد. افراد مبتلا به بیماری سرطان، از تخصص دکتر رادیوتراپی برای بهبود شرایط جسمی خودشان و از بین بردن توده های سرطانی استفاده می کنند.

زمانی که اسم سرطان می‌آید همه تصور می‌کنند که درمان آن تنها شیمی‌درمانی است و در واقع شیمی‌درمانی یک درمان پر سر و صدا و حتی گاهی پر عارضه است. از آنجایی که سرطان یک علت ناشناخته دارد و عوامل مختلف سبب بروز آن می‌شود، برای درمان نیز باید به صورت چند بُعدی عمل کرد و اصولاً چندین روش به کمک هم می‌آیند تا پزشک به درمان قاطع‌تری برسد.

  امروزه ترکیب جراحی،‌ شیمی‌درمانی، رادیوتراپی یا همان پرتودرمانی مجموعه درمان سرطان را تشکیل می‌دهند. معمولاً خانواده و اطرافیان فردی که به سرطان مبتلا می شود، به دنبال بهترین متخصص سرطان هستند، تا هر چه سریعتر بیمار بهبود یابد. اما در صورت ابتلا به سرطان یا مشکوک بودن به سرطان، به کدام پزشک باید مراجعه کرد؟
در این مقاله قصد داریم درباره متخصص رادیوتراپی انکولوژی (رادیوانکولوژی) که می تواند در مسیر درمان و شکست سرطان شما را همراهی کند صحبت کنیم.

از پزشک خود در مورد میزان موفقیت او سوال کنید. بهترین پزشکان سرطان، در هر تخصص، سال ها وضعیت سلامتی بیماران خود را دنبال می کنند. چه تعداد از بیماران بدون سرطان باقی مانده اند؟ چند درصد عوارض طولانی مدت داشته اند؟ بخواهید با برخی از بیماران صحبت کنید. بسیاری از پزشکان لیستی از بیماران خود دارند که مایلند با بیماران دیگر صحبت کنند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. همچنین می توانید به دنبال گروه های حمایتی سرطان باشید و با بیمارانی که تحت پرتودرمانی قرار گرفته اند صحبت کنید.

به یاد داشته باشید، سرطان شما سال ها طول کشیده تا رشد کند. پس در انتخاب بهترین پزشک پرتودرمانی عجله نکنید. شما می توانید چند هفته تحقیق و بررسی کنید تا پزشک مناسب برای درمان بیماری خود پیدا کنید. به تبلیغات نیز اعتماد نکنید. وب سایت ها و تبلیغات بیمارستانی می توانند چیزهای زیادی را نوید دهند. اینکه آیا آنها واقعاً قابل اعتماد هستند یا نه موضوع متفاوتی است.
بهترین راه حل برای اطمینان از انتخابتان صحبت با بیمارانی است که تحت درمان پزشک انتخابی شما بوده اند. دکتر احسان کرباسی متخصص رادیوتراپی انکولوژی دارای رتبه برتر بورد تخصصی به طور متمرکز به پژوهش و درمان انواع سرطان ها از جمله تومورهای سرطان پروستات، پستان، مغز، نخاع و  تومورهای روده و رکتوم و… می پردازند. برای دیدن ویدیوی رضایت بیماران کلیک کنید.

شباهت متخصص رادیوتراپی انکولوژی با متخصص آنکولوژی

یکی از شباهت های اصلی متخصص رادیوتراپی انکولوژی (رادیوانکولوژی) و متخصص انکولوژی (فقط انکولوژی) این است که هر دو برای درمان بیماری های سرطانی به بیماران کمک می کنند.

تفاوت متخصص رادیوتراپی انکولوژی با متخصص آنکولوژی

در کنار نقاط مشترک این دو رشته ی پزشکی، متخصص رادیوتراپی انکولوژی (رادیوانکولوژی) و متخصص انکولوژی (فقط انکولوژی) با هم تفاوت های بسیار زیادی دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.
 • متخصص انکولوژی فقط روند تشخیص تا درمان بیماری سرطان را با دارو انجام می دهد. ولی متخصص رادیوانکولوژی، علاوه بر تبحر در این امر، درمان رادیوتراپی را نیز برای درمان بیماران مبتلا به سرطان ارائه می کند. 
 • به دلیل اشراف جامع تر متخصص رادیوانکولوژی، بهتر است که از ابتدا متخصص رادیوانکولوژی، مراحل مربوط به درمان بیماری سرطان را تحت نظارت قرار دهد. به عبارت دیگر، متخصص رادیوتراپی انکولوژی هم به امور علمی درمان واقف است و هم امور عملی آن و این یک مزیت بزرگ برای بیمارانی است که از ابتدای امر که متوجه وجود سرطان شدند، به متخصص رادیوتراپی انکولوژی مراجعه کنند.
 • پزشکانی که دارای تخصص انکولوژی تنها هستند، در نهایت به یک متخصص رادیوتراپی نیاز خواهند داشت تا درمان سرطان را کامل کنند. پس چه بهتر است که بیماران از اول برای تشخیص و درمان از مشاوره یک متخصص رادیوانکولوژی نیز استفاده کنند.
 

بهترین متخصص رادیوتراپی انکولوژی (رادیوانکولوژی) چه کاری انجام می دهد؟

متخصص رادیوتراپی انکولوژی از نزدیک با انکولوژیست های پزشکی، جراحان و سایر پزشکان همکاری می کند تا مناسب ترین روش درمانی را برای مبتلایان به سرطان تشخیص دهد.

قبل از شروع درمان، متخصص رادیوتراپی انکولوژی (رادیوانکولوژی) از نرم افزارهایی برای تعیین دقیق محل تابش پرتو ها به بیماران استفاده می کند. آنها همچنین تصمیم می گیرند که از کدام نوع پرتودرمانی استفاده کنند. دو نوع اصلی پرتو درمانی شامل پرتودرمانی خارجی و داخلی هستند.

انواع پرتودرمانی

پرتودرمانی خارجی: در پرتودرمانی خارجی، پرتو ها از منبعی خارج از بدن به محل سرطان هدایت می شود. این رایج ترین نوع پرتودرمانی به ویژه برای سرطان های مغز، سینه، ریه، روده بزرگ و پروستات است. تیم رادیوانکولوژی از دستگاهی برای هدایت پرتوهای ایکس یا پرتوهای الکترون پرانرژی به سمت سرطان استفاده می ‌کند.

پرتودرمانی داخلی یا براکی تراپی: در این روش پزشک منبع تابش را در بدن شما قرار می دهد. با براکی تراپی، منبع تابش در داخل یا نزدیک سرطان شما قرار می گیرد.

انواع پرتو درمانی خارجی

در پرتودرمانی خارجی، اشعه معمولاً توسط دستگاهی به نام شتاب دهنده خطی، از طریق پوست به سمت سرطان و ناحیه اطراف آن هدایت می‌ شود تا تومور اصلی و سلول های سرطانی مجاور را از بین ببرد. برای به حداقل رساندن عوارض پرتودرمانی، درمان ها معمولاً پنج روز در هفته، به مدت چند هفته متوالی انجام می شود. این امر به پزشکان اجازه می ‌دهد تا تشعشعات کافی را وارد بدن کنند تا سرطان را از بین ببرند، و در عین حال دو روز زمان برای بهبودی به سلول‌ های سالم می ‌دهند.
انواع پرتو درمانی خارجی عبارتند از:

نکته مهم: چنانچه دستگاه های شتاب دهنده خطی تجهیز شده که در برخی مراکز تهران در دسترس هستند، از نسل جدید باشند، لزوما نیاز به پروتون درمانی یا نوترون درمانی نیست و درمان های بسیار دقیق و کم عارضه قابل انجام هستند.

بهترین دکتر پرتو درمانی

قبل از درمان سرطان ملاقات با بهترین دکتر پرتودرمانی

اگر پرتو درمانی برای شما در نظر گرفته شده است، ابتدا باید با بهترین پزشک پرتودرمانی مشورت کنید تا بررسی شود آیا پرتودرمانی برای شما مناسب است یا خیر. حال چگونه بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران را پیدا کنیم؟

دلایل مراجعه به بهترین پزشک رادیوتراپی چیست؟

 متخصص رادیوتراپی انکولوژی (رادیوانکولوژی) انواع مختلفی از سرطان ها را درمان می کند. اگر با هر یک از بیماری های زیر روبه رو شدید، به احتمال زیاد باید به یک متخصص رادیوتراپی خوب مراجعه کنید:

 • سرطان پروستات

 • سرطان پستان یا سرطان سینه

 • سرطان پوست

 • سرطان رکتوم یا سرطان روده بزرگ

 • سرطان ریه

 • لنفوم

 • سرطان کبد

 • سرطان مغز

 • سرطان استخوان

 • سرطان پانکراس

 • سرطان سینوس پارانازال

 • سارکوم

 • سرطان های سر و گردن

علاوه بر آن، متخصص رادیوتراپی شرایطی غیر از سرطان را نیز درمان می کند، از جمله:

 • نوروم آکوستیک

 • تومورهای مغزی

 • تومورهای نخاعی

 • نورالژی سه قلو

 • ناهنجاری های شریانی وریدی

در اولین ملاقات شما، پزشک پرونده های پزشکی شما را بررسی می کند و یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. پزشک در مورد یافته های خود با شما صحبت می کند و تصمیم می گیرد که چه برنامه درمانی را برای شما انتخاب کند.

معمولا شما باید انتظار داشته باشید که پنج روز در هفته به مدت شش تا هفت هفته تحت درمان با اشعه قرار بگیرید. البته رادیوتراپی های پیشرفته تر مثل SABR, SBRT, SRS, FSRT می توانند کل دوره درمان را طی یک تا پنج جلسه انجام دهند. که این کار فقط توسط متخصصان پرتو درمانی خبره انجام می شود.

هر جلسه درمانی بین 10 تا 20 دقیقه طول می کشد، اما فقط حدود دو دقیقه در هر جلسه به شما اشعه داده می شود. پزشک هر هفته با شما تماس می گیرد تا ببیند واکنش بدن شما به درمان چگونه است. اغلب به کمک پرتودرمانی مدرن، می توان تعداد بسیار زیادی از پرتوهای ظریف به محل تومور ارسال کرد به نحوی که تجمیع آنها سبب درمان تومور شود و در عین حال، بافت سالم اطراف دوز نگیرد.

چنانچه به مشاوره نیاز دارید یا اگر به دنبال یک تیم متخصص، با تجربه و کارآزموده در درمان سرطان در ایران هستید به دکتر احسان کرباسی مراجعه فرمایید. ایشان روش های جدید درمان سرطان را به بهترین شکلی که مناسب شماست ارائه می دهند.

نکات مهم قبل از انتخاب بهترین متخصص رادیوتراپی

 • مشاوره با پزشک معالج
 • بررسی تجهیزات و فناوری مورد استفاده در مرکز رادیوتراپی
 • صحبت با بیماران تحت درمان پزشک انتخابی
 • استفاده از تجربیات بیماران قبلی
بهترین متخصص پرتودرمانی

بهترین دکتر پرتودرمانی دارای چه ویژگی هایی است؟

پرتودرمانی (رادیوتراپی) یک روش درمانی است که در آن برای درمان بیماری ‌های سرطانی و یا برخی بیماری‌ های دیگر از پرتو (اشعه) استفاده می ‌شود. این روش درمانی یکی از مهم‌ ترین شاخه‌ های فیزیک پزشکی است و با استفاده از پرتوهای نافذ مانند پرتوهای ایکس و امواج آلفا و موج بتا و گاما که یا از دستگاه تابیده می ‌شوند یا از داروهای حاوی مواد نشاندار شده ساطع می ‌شوند، سلول‌ های سرطانی را از بین می ‌برد .هدف از این درمان از بین بردن یا آسیب رساندن به سلول های سرطانی بدون آسیب رساندن به سلول های دیگر است.

اما بهترین دکتر پرتودرمانی چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا بتوان وی را از سایر متخصصان تفکیک داد و یک انتخاب برتر داشت؟ در ادامه قصد داریم با نگاه به این مقوله تمام جزییات را برای شما شرح دهیم.

معیارهای انتخاب بهترین متخصص رادیوتراپی​

تخصص پرتو درمانی (رادیوتراپی)

پرتودرمانی یکی از روش های درمان سرطان است و باید توسط متخصص انکولوژی دارای مجوز بورد انجام شود که بتواند ایمنی و نتایج شما را تضمین کند. یک متخصص رادیوتراپی دارای گواهینامه، فرآیند صدور گواهینامه دقیقی را پشت سر گذاشته و چندین سال آموزش تخصصی را گذرانده است.

داشتن این مدارک به این معنی است که پزشک سال ها تجربه دارد و از صلاحیت بالایی برای انجام درمان شما برخوردار است. بنابراین یک پزشک دارای بورد تخصصی رادیوتراپی انکولوژی را انتخاب کنید.

دکتر احسان کرباسی دوره های تخصصی پرتودرمانی را گذرانده اند و دارای بورد تخصصی رادیوتراپی انکولوژی هستند.

تجربه پرتو درمانی (رادیوتراپی)

متخصص با تجربه توانایی بهتری برای تشخیص و درمان بیماران دارد. تعداد بیماران درمان شده مهم است. به اعداد نگاه کنید. (در واقع، حجم بیماران درمان شده را با نتایج بهبود یافته در درمان پرتودرمانی انواع سرطان مرتبط کنید.) بیابید که پزشک آنکولوژیست چند مورد از سرطان ها را با موفقیت مدیریت کرده است. هرچی بیشتر بهتر است.
دکتر احسان کرباسی با 10 سال تجربه پرتودرمانی و میزان موفقیت و درمان یکی از بهترین متخصصان رادیوتراپی در تهران هستند. می توانید تعدادی از نتایج را در قسمت بهبودیافتگان ببینید.

بهترین دستگاه پرتودرمانی

فناوری و تجهیزات پیشرفته پرتو درمانی (رادیوتراپی)

فناوری و تکنیک های درمانی مورد استفاده در رشته پرتودرمانی به طور مداوم در حال پیشرفت است. پیشرفت های اخیر و وارد شدن دستگاه های جدید باعث افزایش میزان موفقیت در درمان، کاهش عوارض جانبی، سریع تر شدن زمان درمان و کاهش جلسات درمان برای بیماران شده است.

فناوری جدید سیستم های مدیریت حرکات تنفسی، قابلیت ردیابی تومور را فراهم می کند که دقیقاً پرتوهای تابش به سمت سرطان هدف گرفته شود و به اندام های مهم مجاور آسیب های کمتری برسد.

در روش استریوتاکتیک برای افزایش دقت در هدف قرار دادن تومور ها از فناوری چهار بعدی استفاده می شود. بعد چهارم شامل زمان و حرکات تومور است. به همین سبب می توان دوز بسیار مناسبی از اشعه را به ناحیه تومور رساند و از آسیب دیدگی بافت های سالم جلوگیری نمود.

پرتودرمانی که به درستی انجام شود، از نظر فنی دشوار است. دکتر احسان کرباسی بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران هستند که به شکل فوق تخصصی مطالعات تکمیلی خود را منحصر به درمان های استریوتاکتیک مثل SRS- SABR- SBRT- FSRT و نیز Tomo Therapy– IMRT- VMAT- Arc Therapy و همچنین سایبرنایف و گامانایف کرده اند و پیشگام استفاده از این درمان ها در ایران هستند.

بررسی وضعیت هفتگی در حین درمان پرتو درمانی​

بررسی وضعیت هفتگی در حین درمان پرتو درمانی

امتخصص رادیوتراپی شما درمان روزانه شما را کنترل می کند و ممکن است دوز تابش شما را بر اساس این مشاهدات تغییر دهد. همچنین، پزشک ممکن است آزمایش خون، تصویر برداری و سایر آزمایشات را برای دیدن نحوه واکنش بدن شما به درمان درخواست کند. اگر تومور به طور قابل توجهی کوچک شود، ممکن است سی تی اسکن مجدد برای شبیه سازی دیگری لازم باشد. این به سرطان شناس پرتوی ( متخصص پرتو درمانی) شما اجازه می دهد تا درمان را برای از بین بردن بقیه تومور و حفظ بافت طبیعی، تغییر دهد.

در طول پرتودرمانی، متخصص رادیوتراپی به طور منظم درمان شما را بررسی کرده و اگر عارضه ای رخ دهد جهت درمان آن دارو تجویز می کند، با پیشرفت درمان، بسته به پاسخ یا واکنش شما به درمان، پزشک ممکن است در برنامه درمانی تغییراتی ایجاد کند. تیم پرتودرمانی شما بطور منظم پرونده شما را بررسی می کنند تا اطمینان حاصل شود که درمان شما طبق برنامه پیش رفته است. ممکن است هر هفته آزمایش خون از شما گرفته شود و وضعیت گلبولهای خونی یا عملکرد کبد و کلیه بررسی شود.

در اینجا به یکی از مهمترین ویژگی بهترین متخصص پرتو درمانی که بررسی وضعیت بیمار توسط پزشک و تیم درمانی است اشاره شده است. ما می توانیم با خوشحالی به شما این اطمینان را بدهیم که یکی از بهترین تیم های درمانی برای بررسی وضعیت شما حین درمان هستیم. این را می توانید از ویدیوهای بیماران قبلی ببینید.

روزهای بعد از پرتودرمانی | پیگیری

پس از اتمام درمان، جهت ویزیتهای بعدی برنامه ریزی می شود تا متخصص رادیوتراپی اطمینان حاصل کند که بهبودی شما به طور عادی پیش می رود و می تواند وضعیت سلامتی شما را کنترل کند. ممکن است پزشک پرتودرمانی شما آزمایش های تشخیصی دیگری را نیز درخواست کند. گزارشات مربوط به درمان شما ممکن است به پزشکان دیگری که در درمان سرطان شما کمک می کنند نیز ارسال شود.
هرچه زمان می گذرد، تعداد دفعات مراجعه به انکولوژیست پرتوی شما کاهش می یابد. با این حال، باید بدانید که در صورت نیاز به مشاوره، تیم رادیوتراپی دکتر احسان کرباسی همیشه در دسترس خواهد بود.

اما در آخر یک پرتودرمانگر خوب باید ترکیبی از دانش فنی، مهارت های بین فردی و شفقت و دلسوزی را یکجا داشته باشد. برخی از ویژگی هایی که یک پرتودرمانگر خوب را می سازد، عبارتند از:
 • مهارت های بین فردی قوی برای تعامل با بیماران و خانواده های آنان
 • توانایی برقراری ارتباط موثر، دلسوزانه و حرفه ای با بیماران، خانواده های آنان و سایر متخصصان پزشکان و متخصصان
 • بسیار جزئی گرا بودن برای اطمینان از صحت طرح های درمان و عملکرد ایمن تجهیزات
 • توانایی ایستادن برای مدت طولانی و کمک به بلند کردن بیماران
 • مهارت در استفاده از تجهیزات تصویربرداری پزشکی و داشتن مهارت فنی بالا
 • توانایی تفکر انتقادی و حل مسائل
 • داشتن دانش کافی از پروتکل های ایمنی قابل اجرا برای اطمینان از ایمنی بیماران و سایرین
علاوه بر این مهارت ‌های فنی، یک پرتودرمانگر خوب باید از شفقت و حساسیت لازم برای تأمین آسایش جسمی و روانی بیمار نیز برخوردار باشد. وی باید بتواند به چیزی فراتر از مهارت علمی و فنی دست یابد. معمولا بهترین دکتر پرتودرمانی امتیاز بالایی در مسئولیت اجتماعی دارد، که نشان از خواستن رسیدن به نتایج عادلانه و نگرانی کلی برای دیگران است. این ویژگی ‌ها می ‌تواند به پرتودرمانگر کمک کند تا مراقبت‌ های باکیفیت تری را به بیماران خود ارائه دهد. یکی از بهترین پزشکان پرتو درمانی تهران دکتر احسان کرباسی است که سالها سابقه درخشان در درمان سرطان را دارد. در حال حاضر، ایشان بهترین دکتر پرتو درمانی در تهران به شمار می روند. اما چرا؟
 • تجربه و تخصص
 • استفاده از فناوری و تجهیزات پیشرفته
 • ارتباط برقرار کردن با بیماران
 • همکاری با تیم درمانی زبده
 • مهارت‌های ارتباطی بالا
دکتر احسان کرباسی متخصص رادیوتراپی برای انجام درمان از تجهیزات و فناوری‌های مدرن استفاده می‌کنند. این تجهیزات شامل دستگاه‌های موقعیت‌یابی حرکت تومور حین درمان IGRT، دستگاه‌های رادیوسرجری، و … می‌شود. با استفاده از این تجهیزات، قادر به ارائه درمان دقیق و بهینه به بیماران است. تفاوت پزشکان در دانش و تجربه است! مهارت و تجربه کافی متخصص رادیوتراپی کم هزینه ترین و کوتاهترین راه درمان سرطان را با بهترین تکنولوژی روز پرتودرمانی برای بیمار خود فراهم می کند. چرا که هدف فقط درمان صحیح و اصولی بیمار است. دکتر احسان کرباسی، تشخیص و درمان سرطان را با بهترین و پیشرفته ترین تکنیک های تخصصی دنیا انجام می دهند. ایشان دوره فوق تخصص رادیوتراپی را با دوره های آموزشی، تجربیات بالینی و تئوریک بیشتر و تمرینات بیشتری در زمینه‌های خاص پرتودرمانی مانند پروستات، پستان، پوست ، رکتوم ، ریه و سایر سرطان ها و غیره کسب کرده اند.
بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران

سایر ویژگی های بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران

 • در میان پزشکان شناخته شده و همچنین معتبر باشد.
 • اطلاعات پزشکی بیماران خود را محفوظ نگه دارد و آن را به هیچ عنوان در اختیار دیگران قرار ندهد. اعتماد و ارتباط از عوامل ضروری برای انتخاب پزشک هستند. شما باید راحت باشید که سابقه پزشکی خود و هر گونه نگرانی را برای پزشک خود فاش کنید.
 • در زمان معاینه بیماران خود صبر و حوصله داشته باشد و به صحبت های آن ها با دقت گوش دهد. می توانید هر چیزی را که نگران یا مضطرب هستید از آنها بپرسید. 
 • نسبت به دریافت حق ویزیت منصف باشد.
 • در انجام کارهای خود نظم و دقت بالایی داشته باشد.
 • در زمان ویزیت بیماران با آن ها خوشرو و مهربان باشد.
 • برای وقت بیماران خود ارزش قائل باشد.
در این مطلب ویژگی های بهترین متخصص پرتو درمانی بیشتر بررسی شده است.
اعضای تیم پرتو درمانی

یکی از مهمترین عامل های بهترین متخصص رادیوتراپی تیم درمانی

اعضای تیم پرتودرمانی چه کسانی هستند؟

تیمی از متخصصان پزشکی بسیار آموزش دیده از جمله یک متخصص رادیوتراپی انکولوژی یا در اصطلاح رادیوانکولوژیست برای انجام پرتودرمانی مشارکت خواهند داشت. این تیم توسط بهترین متخصص رادیوتراپی، پزشکی که در بکارگیری اشعه برای درمان سرطان تخصص دارد، رهبری می شود. سایر اعضا عبارتند از:

 • فیزیکدانان پزشکی (فیزیسیست های متخصص پرتودرمانی)
 • دوزیمتریست ها
 • پرتودرمانگرها
 • لنفوتراپیست ها
 • فیزیوتراپیست ها
 • دندانپزشکان و دندان سازان

یکی از بهترین و زبده ترین متخصصان رادیوانکولوژی در تهران، جناب آقای دکتر احسان کرباسی دارای رتبه برتر بورد تخصصی رادیوتراپی انکولوژی هستند.

برای برقراری ارتباط و مشاوره با ایشان به عنوان بهترین دکتر پرتودرمانی در تهران به قسمت تماس با ما بروید.

افراد زیادی در فرآیند پرتودرمانی شما دخیل اند که در کنار یکدیگر تشکیل یک تیم را می دهند. این افراد با یکدیگر همکاری نزدیکی دارند تا بهترین درمان را که مناسب شماست ارائه دهند. آنها شامل:

 • متخصص رادیوتراپی انکولوژی (رادیو انکولوژیست): این پزشک در زمینه پرتودرمانی سرطان تخصص دارد و مناسب‌ترین درمان و تکنیک‌های لازم را برای هر بیمار انتخاب می کند و از درمان های دارویی نیز در شرایط لازم بهره می گیرد. متخصص رادیوتراپی انکولوژی تعیین می کند چه مقدار اشعه باید دریافت کنید، برنامه شما را تدوین می کند، به دقت مسیر درمان شما را زیر نظر دارد و دستورات لازم برای کاهش عوارض جانبی را تجویز می کند. وی تعامل نزدیکی با سایر اعضای تیم درمانی شما دارد. بعلاوه بعد از اتمام پرتودرمانی، ممکن است شما را برای پیگیری های بعدی ویزیت کند.
 • متخصصین رشته‌هایی چون مهندسی پزشکی مسئولیت عملکرد و بررسی ایمنی تجهیزات را بر عهده دارد.
 • متخصص فیزیک پزشکی، فیزیکدان پرتوی پزشکی، نقشه کامپیوتری درمان را به نحوی آماده می کند که پزشک مسئول درمان (رادیو انکولوژیست = متخصص پرتودرمانی) از نابودی تومور و حفظ بافتهای سالم اطمینان حاصل کند.
 • پرتو درمانگر یا تکنسین پرتودرمانی: پلن درمانی توسط تکنسین های پرتودرمانی (RTT) روی تخت درمان اجرا می شود و پزشک نیز نظارت دارد. تکنسین پرتودرمانی (پرتودرمانگر) نزدیک‌ترین تماس را با بیمار دارد و در ابتدای جلسه قرار گرفتن در موقعیت صحیح را به او آموزش می‌دهد و در طول درمان نیز بر انجام کار نظارت می‌کند. به علاوه دستگاه را طبق دستورات و تنظیمات پزشک هدایت می کند.
 • دوزیمتریست. این متخصص به انکولوژیست رادیوتراپی کمک می کند تا دوز مناسب اشعه را محاسبه کند.
 • سایر اعضا: تیم درمان شما ممکن است شامل روانشناس، کارشناس تغذیه و … باشد.
بهترین متخصص رادیوتراپی

چگونه بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران را پیدا کنیم؟

پزشکان معمولاً سرطان را با پرتودرمانی، جراحی یا داروهایی از جمله شیمی درمانی، هورمون درمانی و یا درمان بیولوژیک، به تنهایی یا به صورت ترکیبی، درمان می کنند.
چنانچه سرطان در شما با پرتو درمانی قابل درمان باشد، حتما باید با متخصص رادیوتراپی انکولوژی مشورت کنید.
بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان در طی روند درمان خود شکست میخورند. دلیل این امر چیست؟ مهم ترین آن این است که در انتخاب بهترین متخصص رادیوتراپی دقت کافی را نداشتند. اما سوال اصلی بسیاری از مراجعه کنندگان این است که ویژگی‌های بهترین متخصص‌ رادیوتراپی چیست؟ عوامل تعیین‌کننده‌ی یک متخصص رادیوتراپی برتر کدام است؟

ما در بالا مهمترین عوامل انتخاب یک دکتر رادیوتراپی خوب را لیست کردیم. این پست به شما کمک می کند تا بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران را برای نیازهای خود پیدا کنید. با توجه به پیشرفت های روزافزون فضای اینترنت شما به راحتی می توانید بهترین پزشک در تهران یا هر شهر دیگری را با اسفاده از اینترنت پیدا کنید. در مراحل اولیه از طریق سایت پزشک متخصص آن را بررسی و انتخاب کنید. به راحتی میتوانید از طریق سایت از پزشک خود مشاوره بگیرید.

رادیوتراپی چیست

بهترین فوق تخصص رادیوتراپی در تهران

رادیوتراپی فوق تخصصی داریم. اما فوق تخصصی رادیوتراپی نداریم. بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان به دلیل عدم اطلاع از تخصص پزشکان در مسیر اشتباه قرار می گیرند! در این مقاله قصد داریم درباره پزشک فوق تخصص رادیوتراپی صحبت کنیم.

برای اطلاع از فوق تخصص رادیوتراپی و اینکه پزشکان منظورشان چیست لطفا ادامه مطلب را به دقت بخوانید. 

تفاوت متخصص رادیوتراپی و فوق تخصص رادیوتراپی در چیست؟

در واقع در ایران، فوق تخصص رادیوتراپی نداریم ولی تفاوت اصلی میان متخصص رادیوتراپی و پزشکانی که به شکل فوق تخصصی رادیوتراپی انجام می دهند این است که فعالیت این پزشکان متمرکز بر روشهای خاص، مانند توموتراپی TOMOTHERAPY و SRS و سایبرنایف و… بوده و در آن تبحر دارند.

پزشکی که تمایل به فوق تخصص رادیوتراپی دارد، پس از پایان دوره تخصصی رادیوتراپی، دوره های آموزشی و تمرینی بیشتری را در زمینه مورد علاقه خود طی می‌کند. این دوره شامل تجربیات بالینی و تئوریک بیشتر و تمرینات بیشتری در زمینه‌های خاص پرتودرمانی مانند پرتو درمانی پروستات، پستان، پوست ، رکتوم ، ریه و سایر سرطان ها و غیره است.

امکانات فوق تخصص رادیوتراپی معمولاً در مراکز و بیمارستان‌های بزرگ وجود دارد و درمان بیماران با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته رادیوتراپی انجام می شود. همچنین، این افراد مسئولیت ارائه مشاوره و درمان بیماران با بیماری‌های پیچیده و پرعارضه را دارند.

از آنجا که فوق تخصص رادیوتراپی در یک زمینه خاص از پرتو درمانی تخصص دارد، می‌تواند بهترین راهکارهای درمانی را در آن زمینه ارائه دهد. این افراد می‌توانند تشخیص دقیق‌تری در مورد بیماری‌ها و ارایه درمان‌هایی با دقت بیشتر داشته باشند که می‌تواند بهبود وضعیت بیماران را تسریع کند.

در کل، فوق تخصص رادیوتراپی پزشکانی هستند که با گذراندن دوره تخصصی رادیوتراپی و دوره آموزشی و تمرینی بیشتر، در زمینه خاصی از این رشته تخصص دارند و می‌توانند به بیماران با بیماری‌های پیچیده و خطرناک کمک کنند. و در نهایت رادیوتراپی را به صورت فوق تخصصی انجام دهند.

بهترین مرکز رادیوتراپی در تهران

بهترین مرکز رادیوتراپی در تهران

همانطور که انتخاب بهترین متخصص رادیوتراپی اهمیت دارد بسیار مهم است که مرکز درمانی مناسب و معتبری نیز در نظر گرفته شود. برای یافتن بهترین مرکز رادیوتراپی باید چندین نکته مهم را مدنظر قرار دهید که در ادامه مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

به دنبال افزایش سرطان در میان مردم، درمان رادیوتراپی به یک جز بسیار مهم از درمان تبدیل شده است. بیشتر مبتلایان به انواع سرطان ها دنبال لیست مراکز رادیوتراپی در تهران هستند.خوشبختانه همگام با پیشرفت علم درمان سرطان به کمک رادیوتراپی، دستگاه های مجهز و پیشرفته پرتودرمانی نیز وارد کشور شده و هموطنان می توانند در کشور عزیزمان به درمان سرطان بپردازند.

احتمالا در لیست مراکز رادیوتراپی در تهران با نام دکتر احسان کرباسی مواجه شده اید. خوشبختانه این افتخار را داریم که یکی از بهترین مراکز درمان سرطان و بهترین مراکز پرتودرمانی در تهران را به شما معرفی کنیم. این بهترین مرکز پرتودرمانی در تهران، مجهز به بهترین و پیشرفته ترین دستگاه هاست.

بهترین مرکز پرتو درمانی مجهز به بهترین دستگاه رادیوتراپی است. همچنین مرکز انتخابی شما باید از معتبرترین و با تجربه ترین متخصص رادیوتراپی انکولوژی نیز برخوردار باشد که راه را برای درمان شما کوتاه می کند.

از آنجایی که دکتر احسان کرباسی سهامدار و وام دار جایی نیستند همواره شما را در بهترین مرکز رادیوتراپی تهران درمان خواهند کرد.

برخی از خدمات درمانی ویژه، دکتر احسان کرباسی؛ بهترین پزشک رادیوتراپی در تهران به شرح زیر می باشد:

 • رادیوتراپی فوق تخصصی (با استفاده از بهترین و مجهزترین دستگاه های رادیوتراپی)
 • درمان با شتابدهنده واریان تروبیم STX آمریکا
 • درمان با توموتراپی
 • درمان های استریوتاکتیک SRS – SBRT – FSRT
 • انواع درمان های IMRT و VMAT و Arc Therapy مجهز به IGRT
 • درمان های معادل گامانایف برای تومورهای مغزی
 • درمان با هالسیون آمریکا

اگر مایل هستید تا نظرات مستقیم افرادی را بشنوید که تجربه پرتودرمانی را داشته اند، توصیه می کنیم سری هم به تالارهای گفتگوی معتبر بزنید. همچنین نظرات بیمارانی که به دکتر احسان کرباسی مراجعه کرده اند را در لینک زیر مشاهده کنید.

بهبودیافتگان از بیماری سرطان

نجات پیدا کردن از بیماری سرطان به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. همه این ها به لطف عواملی همچون تشخیص زود هنگام، راهبردهای شخصی سازی شده درمان بیماران، تکنیک های نوین درمانی و درک بهتر و بالاتر از سرطان است.

در سال های اخیر دستگاه های مدرن رادیوتراپی به تهران وارد شده اند و به همین دلیل بسیاری از بیماران به دلیل ترس از بیماری سرطان و اینکه زودتر بهبودی خود را بدست آورند به دنبال بهترین مرکز پرتودرمانی در تهران هستند تا دوران درمان خود را طی کنند.
دکتر احسان کرباسی بهترین دکتر رادیوتراپی در تهران هستند که با استفاده از دستگاه های مجهز و پیشرفته درمان و تیم متخصص بهترین نتیجه ممکن را حاصل می کنند.

مراکز رادیوتراپی در تهران

ویژگی های مراکز رادیوتراپی خوب چیست؟

یکی از مهم ترین نکات تشخیص و بررسی بهترین مرکز رادیوتراپی در تهران و یا هر شهر دیگری این است که آن مرکز از دستگاه های پیشرفته، تجهیزات مدرن و بهترین متخصصان پرتودرمانی (رادیوتراپی) استفاده کند.

اگر هر کدام از موارد گفته شده، وجود نداشته باشد ممکن است نتایج مطلوب حاصل نشده و این موضوع سبب نارضایتی و از بین رفتن هزینه درمان شود.

دکتر احسان کرباسی، به شکل فوق تخصصی مطالعات تکمیلی خود را منحصر به درمان های استریوتاکتیک مثل SRS- SABR- SBRT- FSRT و نیز Tomo Therapy- IMRT- VMAT- Arc Therapy و همچنین سایبرنایف و گامانایف کرده اند و پیشگام استفاده از این درمان ها هستند.

در بهترین مرکز پرتودرمانی چه مواردی را می‌ توان درمان کرد؟

پرتودرمانی یکی از روش ‌های درمان سرطان است که می‌ تواند به تنهایی یا به همراه سایر روش‌ های درمانی مانند شیمی ‌درمانی و جراحی استفاده شود. پرتودرمانی می ‌تواند برای درمان انواع مختلف سرطان ‌ها مورد استفاده قرار گیرد، از جمله:

پزشک معالج باید تشخیص دهد که آیا پرتودرمانی برای درمان نوع خاص سرطان فرد مناسب است یا خیر.

بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران

دکتر احسان کرباسی بهترین متخصص رادیوتراپی در شمال تهران

دکتر احسان کرباسی از سال 1392 تاکنون با سابقه درخشان علمی، مطابق با سیستم ایالات متحده، مطالعات خود را صرفا منحصر به رادیوتراپی های فوق تخصصی از جمله درمان های SRS ،SBRT ، FSRT و سایبرنایف و گامانایف نموده که با توجه به ورود دستگاههای بسیار پیشرفته پرتودرمانی به کشور، این نحوه درمان بسیار به نفع بیماران تمام شده است. به عنوان مثال تکنیک IMRT، تا سال 1392 در ایران وجود نداشت و تکنیک رادیوتراپی استریوتاکتیک نیز تا سال 1398 در ایران وجود نداشت و دکتر احسان کرباسی پیشگام انجام این درمانها در تهران هستند.

دکتر احسان کرباسی، بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران هستند که با طی دوره های تکمیلی متعدد، بسیار حرفه ای عمل کرده اند. برخی از خدمات درمانی ویژه، دکتر احسان کرباسی بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران به شرح زیر می باشد:

 • رادیوتراپی فوق تخصصی (با استفاده از بهترین و مجهزترین دستگاه های رادیوتراپی)
 • درمان با شتاب دهنده واریان تروبیم آمریکا
 • درمان با توموتراپی
 • درمان های استریوتاکتیک SRS – SBRT – FSRT
 • انواع درمان های IMRT و VMAT و Arc Therapy مجهز به IGRT 
 • درمان های معادل گامانایف برای تومورهای مغزی
بهترین مرکز پرتودرمانی

بهترین متخصص رادیوتراپی نی نی سایت 

برای اینکه به درک بهتر و ملموس تری از فرآیند پرتودرمانی برسید، یکی از بهترین راه ها این است که با افرادی که قبلا رادیوتراپی انجام داده اند صحبت کنید و با تجربه آنها آشنا شوید. گرچه که احتمالا در اطرافیان و آشنایان خود حتما کسی را پیدا می کنید که قبلا پرتو درمانی انجام داده باشد، اما استفاده از فضای آنلاین و به خصوص تالارهای گفتگو نیز فرصت بسیار خوبی در اختیار شما قرار می دهد.

با مراجعه به این تالارها شما می توانید به صورت مستقیم با افراد واقعی که تجربه ای در این زمینه داشته اند تبادل نظر کنید. همچنین نظرات بیمارانی که به دکتر احسان کرباسی مراجعه کرده اند را در لینک زیر مشاهده کنید.

بهبود یافتگان از بیماری سرطان

مزایای پرتودرمانی در بهترین مرکز پرتودرمانی

پرتودرمانی چندین مزایای قابل توجه دارد. این روش درمانی کم درد و غیر تهاجمی است و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان انجام می ‌شود. ما به عنوان بهترین مرکز پرتودرمانی در تهران و به لطف تکنولوژی ‌های پیشرفته، قادر هستیم پروتون ‌های نافذ را به طور دقیق به بافت‌ های هدف هدایت کنیم به طوری که آسیب به بافت ‌های سالم را به حداقل برسانیم. این کاهش آسیب به بافت ‌های سالم باعث کاهش عوارض جانبی درمان می ‌شود.

خلاصه مطلب

دکتر احسان کرباسی متخصص رادیوتراپی انکولوژی پیشرو در درمان های نوین سرطان، با چشم انداز پایان دادن به سرطان، هستند. ایشان با دانش، تجربه و مهارت بالایی که دارند، زندگی افراد مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنها را بهبود می‌بخشند و از همه فرصتی برای پیشگیری، تشخیص، درمان و بهبود کیفیت زندگی مراجعه کنندگان سرطان استفاده می کنند.

ایشان با داشتن تخصص و تجربه‌ بالا، درمانی بهینه و شخصی‌سازی شده را به بیماران ارائه می‌دهند و در تمامی این مراحل سخت و دشوار به همراه تیم پزشکی، بیمار را تا بهبودی کامل همراهی خواهند کرد.

با انتخاب یک متخصص با تجربه که از تجهیزات رادیوتراپی پیشرفته، استفاده  می کند، می‌توانید اطمینان کاملی از درمان خود داشته باشید.

اطلاعات مطب و نوبت دهی

شاد و تندرست باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن