عوامل خطر اثبات نشده یا بحث برانگیز سرطان سینه

5/5 - (1 امتیاز)

عوامل خطر سرطان سینه

برخی از عوامل وجود دارند که تحقیقات نشان داده با سرطان سینه مرتبط نیستند. ممکن است مطالبی در مورد این عوامل خطر سرطان سینه که اثبات نشده یا بحث برانگیز هستند شنیده باشید، اما اطلاع دقیق از این موارد، بسیار مهم است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد عوامل احتمالی ایجاد سرطان سینه، به لینک های زیر مراجعه کنید:

عوامل خطر سرطان سینه

استفاده از ضد تعریق ها

شایعات در وبسایت ها و رسانه های اجتماعی حاکی از آن است که مواد شیمیایی موجود در ضد تعریق های زیر بغل از طریق پوست جذب می شود، در گردش لنفاوی اختلال ایجاد می کنند و باعث تجمع سموم در پستان می شوند که در نهایت منجر به سرطان سینه می شود.

اما بر اساس شواهد موجود (از جمله آنچه در مورد نحوه عملکرد بدن می دانیم)، شواهد کمی وجود دارد تا به این باور برسیم که ضد تعریق ها خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهند.

استفاده از سوتین

باز هم شایعات در وبسایت ها و رسانه های اجتماعی و دست کم یک کتاب حاکی از آن است که سوتین با مسدود کردن جریان لنفاوی باعث سرطان سینه می شود. اما هیچ مبنای علمی یا بالینی برای این ادعا وجود ندارد و مطالعه ای که در سال 2014 روی بیش از 1500 زن انجام شد، هیچ ارتباطی بین پوشیدن سوتین و خطر ابتلا به سرطان سینه پیدا نکرد.

سقط جنین

مطالعات مختلف انجام شده در این زمینه نشان داده اند که نه سقط جنین القا شده توسط دارو، و نه سقط جنین خود به خودی، تأثیر کلی بر خطر ابتلا به سرطان سینه ندارد.

بهترین مرکز رادیوتراپی در تهران | بهترین متخصص پرتودرمانی در تهران

بهترین متخصص پرتودرمانی در تهران
بهترین متخصص پرتو درمانی در تهران

چنانچه در جستجوی بهترین متخصص رادیوتراپی تهران هستید و بارها متخصصین رادیوتراپی تهران و لیست مراکز رادیوتراپی خصوصی در تهران را بررسی کرده اید، اما همچنان به نتیجه مساعدی نرسیده اید، به شما دکتر احسان کرباسی را معرفی می کنیم.

درباره دکتر احسان کرباسی بیشتر بدانید

دکتر احسان کرباسی دارای بورد تخصصی رادیوتراپی انکولوژی_پرتودرمانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران راه را برای درمان شما کوتاه می کند.

جهت ارتباط با بهترین مرکز پرتو درمانی تهران لطفا کلیک کنید.

شاد و تندرست باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا قابل کپی نیست!
به بالای صفحه بردن