علائم و نشانه های سرطان پستان چیست؟

5/5 - (2 امتیاز)

علائم سرطان پستان

دانستن اینکه پستان های شما به طور معمول چگونه به نظر می رسند و چه احساسی در پستان های خود دارید، بخش مهمی از سلامت پستان شما به شمار می رود. اگرچه انجام آزمایش های غربالگری منظم برای سرطان پستان مهم است، اما ماموگرافی در همه موارد سرطان را کشف نمی کند. این بدان معناست که بهتر است بدانید پستان های شما به طور طبیعی چگونه اند، تا بتوانید از هرگونه تغییر در پستان های خود آگاه شوید. از اینرو آگاهی از علائم سرطان پستان یک امر ضروریست.

شایع ترین علامت سرطان سینه، احساس یک برآمدگی یا توده جدید است (اگرچه بیشتر توده های پستان سرطانی نیستند). توده‌ ای که بدون درد و سفت و دارای لبه ‌های نامنظم باشد، بیشتر احتمال دارد سرطانی باشد، اما سرطان پستان همچنین گاهی می ‌تواند نرم، گرد، حساس به لمس و یا حتی دردناک باشد.

سایر علائم سرطان پستان عبارتند از:

  •         تورم تمام یا بخشی از پستان (حتی اگر توده ای احساس نشود)

علائم سرطان پستان

  •         فرورفتگی هایی در پوست (گاهی اوقات شبیه پوست پرتقال است)

علائم سرطان پستان

  •         درد سینه یا نوک پستان
  •         برگشتن نوک پستان (به سمت داخل پستان)

  •         قرمز، خشک، پوسته پوسته یا ضخیم شدگی پوست نوک پستان یا خود پستان

  •         ترشح از نوک پستان (به غیر از شیر مادر)
  •         تورم غدد لنفاوی زیر بغل یا نزدیک استخوان ترقوه (گاهی اوقات این می تواند نشانه ای از گسترش سرطان پستان باشد، حتی قبل از اینکه تومور اصلی در پستان به اندازه ای بزرگ شود که قابل احساس باشد)

بسیاری از این علائم سرطان پستان همچنین می تواند ناشی از شرایط خوش خیم (غیر سرطانی) پستان باشد. با این حال، مهم است که هر گونه برآمدگی، توده یا تغییر جدید دیگر در پستان توسط یک پزشک بررسی شود تا بتوان علت را کشف کرد و در صورت نیاز آن را درمان کرد.

به یاد داشته باشید که دانستن اینکه علائم و نشانه های سرطان پستان چیست، جای غربالگری منظم را نمی گیرد. ماموگرافی غربالگری اغلب می تواند به تشخیص زودهنگام سرطان سینه، پیش از ظاهر شدن علائم کمک کند. فراموش نکنید که کشف زودهنگام سرطان پستان به شما شانس بیشتری برای درمان موفقیت آمیز می بخشد.

بهترین مرکز رادیوتراپی در تهران | بهترین متخصص پرتودرمانی در تهران

بهترین متخصص پرتودرمانی در تهران
بهترین متخصص پرتو درمانی در تهران

چنانچه در جستجوی بهترین متخصص رادیوتراپی تهران هستید و بارها متخصصین رادیوتراپی تهران و لیست مراکز رادیوتراپی خصوصی در تهران را بررسی کرده اید، اما همچنان به نتیجه مساعدی نرسیده اید، به شما دکتر احسان کرباسی را معرفی می کنیم.

درباره دکتر احسان کرباسی بیشتر بدانید

دکتر احسان کرباسی دارای بورد تخصصی رادیوتراپی انکولوژی_پرتودرمانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران راه را برای درمان شما کوتاه می کند.

جهت ارتباط با بهترین مرکز پرتو درمانی تهران لطفا کلیک کنید.

شاد و تندرست باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا قابل کپی نیست!
به بالای صفحه بردن