بهترین دکتر پرتودرمانی در تهران

امتیاز خود را ثبت کنید

بهترین دکتر پرتودرمانی در تهران

رادیوتراپی یا پرتودرمانی، یکی از روش های رایج و کاربردی در درمان سرطان (انواع بدخیمی ها) می باشد که از اشعه رادیواکتیو و یا اشعه ایکس در درمان انواع سرطان ها استفاده می کند.
بسیاری از درمان‌های پرتودرمانی غیر تهاجمی هستند و به شکل سرپایی، یعنی بدون بستری شدن در بیمارستان، انجام می‌شوند. پرتودرمانی اغلب عوارض جانبی کمی دارد. هر جلسه از درمان معمولاً حدود 10 تا 20 دقیقه طول می کشد. این بدان معناست که اکثر بیماران می توانند در طول درمان به فعالیت های روزانه عادی خود ادامه دهند.
میزان اهمیت نوع دستگاه رادیوتراپی در درمان سرطان حائز اهمیت است و مهم تر از دستگاه دانش پزشک متخصص است که با تجربه، دانش و مهارت بتواند بهترین پروتکل درمانی را برای بیمار برنامه ریزی کند. از این رو در این مقاله به معرفی بهترین دکتر پرتودرمانی در تهران، دکتر احسان کرباسی پرداخته ایم.

سرطان درمان پذیر است کافی است پزشک خود را درست انتخاب کنید. تفاوت در دانش و تجربه است.

پرتودرمانی چیست؟

پرتودرمانی (که رادیوتراپی نیز نامیده می‌شود) از پرتوهای ایکس پرانرژی (فوتون)، پرتوهای گاما، پرتوهای الکترونی یا پروتون‌ها برای آسیب رساندن به DNA سلول‌های سرطانی استفاده می‌کند. سلول های سرطانی نمی توانند آسیب های ناشی از پرتودرمانی را ترمیم کنند. در حالی که، سلول‌های غیرسرطانی سالم پس از قرار گرفتن در معرض تابش توانایی بازسازی دارند. در نتیجه سلول های سرطانی بیشتر مستعد تشعشعات هستند. آسیب اشعه، سلول های سرطانی را می کشد و از رشد و تکثیر آنها جلوگیری می کند.

پرتودرمانی یک درمان ایمن و موثر برای بسیاری از انواع سرطان است که برای بهبود بقا، درمان بیمار یا تسکین علائمی مانند درد استفاده شود. تمرکز پرتو بر روی ناحیه تحت درمان، تاثیر درمان را بر نواحی سالم بدن کاهش می دهد، عوارض جانبی را محدود می کند و کیفیت زندگی را حفظ می کند.

پرتو درمانی چه زمانی انجام میشود؟

پرتودرمانی برای هر بیمار مبتلا به سرطان متفاوت است. درمان بر اساس عوامل متعددی تجویز می شود، از جمله:

 • نوع، اندازه و محل سرطان
 • آیا سرطان به سایر نواحی بدن سرایت کرده است یا خیر
 • قصد درمان، بدین معنی که هدف درمان، علاج کامل بیماری است یا صرفا تسکین علائم
 • آیا پرتودرمانی به تنهایی استفاده می شود یا همراه با سایر اشکال درمان مانند شیمی درمانی یا ایمونوتراپی
 • سلامت عمومی و ترجیحات شخصی بیمار

هدف پرتودرمانی از بین بردن سلول های بدخیم با کمترین میزان آسیب به سلولهای سالم است.

آیا پرتو درمانی درد دارد؟

بیماران در طول درمان دردی را تجربه نمی کنند. این شبیه به انجام اشعه ایکس یا سی تی اسکن است.

انواع پرتودرمانی

پرتودرمانی را می توان با استفاده از یکی از دو تکنیک پرتودرمانی خارجی (EBRT) و براکی تراپی انجام داد.

پرتودرمانی خارجی اغلب مستلزم چندین جلسه درمانی در طی چند روز تا چند هفته (معمولا از شنبه تا چهارشنبه) است. هنگامی که روی تخت درمان دراز کشیده اید، بازوی دستگاهی به نام شتاب دهنده خطی به دور شما می چرخد. به طور کلی در هر زاویه خاص، دوز کوچکی از تشعشع تابیده می شود و نهایتا با تکمیل چرخش دستگاه، دوز نهایی در اطراف تومور شکل می گیرد. این نحوه درمان، آسیب به سلول‌های سالم را به حداقل و آسیب به سلول‌های سرطانی را به حداکثر می‌رساند. شتاب‌دهنده‌های خطی می‌توانند با استفاده از تکنیک‌هایی که به عنوان پرتودرمانی با شدت تعدیل‌شده IMRT شناخته می‌شوند، درمان دقیقی را برای یک سرطان بسیار کوچک ارائه دهند یا سرطان را در نزدیکی قسمت‌های حساس بدن درمان کنند.

دوره پرتودرمانی چقدر طول می کشد؟!

 

تعداد جلسات رادیوتراپی بر چه اساسی تعیین می شود؟

برای بیشتر افراد طول دوره درمان با رادیوتراپی خارجی چند هفته به طول می انجامد، البته پرتودرمانی گامانایف و سایبرنایف و استریوتاکتیک بین 1 تا 5 جلسه به طول می انجامد. دوز رادیوترپی و تعداد جلسات درمانی بر اساس فاکتورهای مختلف متفاوت است:

 • نوع سرطان
 • اندازه توده سرطانی
 • محل قرارگیری توده سرطانی
 • وضعیت سلامت عمومی شما
 • سایر درمان های دیگری که ممکن است برای بیمار انجام شود.

عوارض پرتو درمانی

 • خستگی
 • بی اشتهایی و ایجاد مشکلات پوستی در ناحیه درمان رایجترین عوارض می باشد
 • ایجاد سایر عوارض بستگی به منطقه درمانی خواهد داشت:

1) در درمانهای نزدیک به دستگاه گوارش ممکن است مشکلات گوارشی نظیر تهوع، استفراغ و اسهال پیش بیاید.

2) هنگام پرتو درمانی قسمت تحتانی شکم و لگن ممکن است التهاب مثانه و مشکلات ادراری بروز کند.

3) از عوارض شایع درمان های سر و گردن خشکی و ایجاد زخم در مخاط دهان و گلو می باشد.

برنامه ریزی و طراحی درمان

متخصص رادیوتراپی انکولوژی شما به عنوان بخشی از یک تیم تخصصی چند رشته ای (MDT) با سایر پزشکان که در درمان سرطان متخصص هستند کار می کند. این MDT شامل یک متخصص انکولوژی، تکنسین های پرتودرمانی RTT، پاتولوژیست، رادیولوژیست و… است. این تیم درمان‌هایی را برای بیماران تنظیم می‌کنند تا از بهترین نتیجه برای هر بیمار اطمینان حاصل کند و در عین حال نیازهای خاص هر بیمار برآورده شود.

قبل از انجام پرتو درمانی لازم است که درمان شما به دقت طراحی شود تا پرتو دهی تا حد ممکن محدود به تومور بوده و بافت های سالم از عوارض پرتو مصون بمانند.

اولین مرحله طراحی درمان انجام سی تی اسکن و ام آر آی می باشد. اطلاعات بدست آمده از این تصاویر، امکان تعیین محل دقیق تومور و سایر ارگانهای سالم را فراهم می کند.

کارهای طراحی درمان توسط پزشک و فیزیسیست انجام می شود و شامل تعیین منطقه درمانی، محاسبه مقدار اشعه و نحوه اجرای آن است. این مراحل توسط نرم افزارهای بسیار پیشرفته صورت می پذیرند.

از آنجا که اجرای پرتو درمانی نیاز به دقت زیاد و همفکری تخصص های مختلف دارد ممکن است شروع درمان شما چند روز بعد از ملاقات اولیه با پزشکتان باشد.

در حالی که رادیوتراپی می کنید، تحت مراقبت یک رادیوانکولوژیست هستید. رادیوانکولوژیست شما طرح رادیوتراپی شما را تایید کرده و درمان شما را تجویز و نظارت می کند. پزشک متخصص بهترین راه برای تجویز پرتو و تعیین مدت زمان نیاز به درمان از یک دستگاه رادیوتراپی خاص برای دریافت دوز مناسب اشعه را ارائه می دهد و رادیوتراپی فردی شما توسط تکنسین های پرتودرمانی RTT اجرا می شود.

 

آیا وقفه در درمان پرتودرمانی مجاز است؟

 

 

بهترین دکتر پرتو درمانی در تهران چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

بهترین دکتر رادیوتراپی تهران

برخی از ویژگی های بهترین متخصص رادیوتراپی انکولوژی عبارتند از:

 • مهارت های بین فردی برای تعامل با بیماران و خانواده های آنان
 • توانایی برقراری ارتباط موثر، دلسوزانه و حرفه ای با بیماران، خانواده های آنان و سایر پزشکان و متخصصان
 • بسیار جزئی گرا بودن برای اطمینان از صحت طرح های درمان و عملکرد ایمن تجهیزات
 • مهارت در استفاده از تجهیزات تصویربرداری پزشکی و داشتن دانش فنی بالا
 • داشتن تخصص و تجربه کافی در زمینه رادیوتراپی و انکولوژی
 • در میان پزشکان شناخته شده و همچنین معتبر باشد.
 • اطلاعات پزشکی بیماران خود را محفوظ نگه دارد و آن را به هیچ عنوان در اختیار دیگران قرار ندهد.
 • در زمان معاینه بیماران خود صبر و حوصله داشته باشد و به صحبت های آن ها با دقت گوش دهد. می توانید هر چیزی را که نگران یا مضطرب هستید از آنها بپرسید.
 • در انجام کارهای خود نظم و دقت بالایی داشته باشد.
 • در زمان ویزیت بیماران با آن ها خوشرو و مهربان باشد.

علاوه بر این مهارت ‌های فنی، یک پرتودرمانگر خوب باید از شفقت و حساسیت لازم برای تأمین آسایش جسمی و روانی بیمار نیز برخوردار باشد. این ویژگی ‌ها می ‌تواند به پرتودرمانگر کمک کند تا مراقبت‌ های باکیفیت تری را به بیماران خود ارائه دهد.

یکی از بهترین پزشکان پرتو درمانی در تهران دکتر احسان کرباسی است که با ارایه جدیدترین روشهای درمان سرطان، سابقه درخشانی در درمان سرطان دارد. در حال حاضر، ایشان بهترین دکتر پرتو درمانی در تهران به شمار می روند.

درباره دکتر احسان کرباسی بیشتر بدانید

متخصص رادیوتراپی انکولوژی

متخصص رادیوتراپی و انکولوژی، پزشکی است که با استفاده از رادیوتراپی و شیمی درمانی به درمان و کنترل بیماران مبتلا به سرطان می پردازد. ایشان به عنوان بخشی از یک تیم تخصصی چند رشته ای (MDT) با سایر متخصصان که در درمان سرطان متخصص هستند کار می کند.

در حالی که رادیوتراپی می کنید، تحت مراقبت یک رادیوانکولوژیست هستید. رادیوانکولوژیست شما طرح رادیوتراپی شما را تایید  می کند و درمان شما را تجویز و نظارت می کند. پزشک متخصص بهترین راه برای تجویز پرتو و تعیین مدت زمان نیاز به درمان از یک دستگاه رادیوتراپی خاص برای دریافت دوز مناسب را ارائه می دهد. طرح رادیوتراپی فردی شما توسط تکنسین های پرتودرمانی RTT اجرا می شود.

تفاوت بین پرتودرمانگر و رادیوانکولوژیست چیست؟

یک پرتودرمانگر (RTT) ، یک تکنسین آموزش دیده است که بیماران را روزانه روی تخت درمان برای دریافت دوز دقیقی از پرتوهای تجویز شده از سوی رادیوانکولوژیست، آماده می کند. وی در درمان بیماران مبتلا به تومورهای بدخیم با استفاده از پرتوهای پر انرژی برای از بین بردن یا کنترل رشد سلول های سرطانی متخصص است. بسیاری از متخصصان مختلف با یکدیگر همکاری می کنند تا درمان رادیوتراپی را ارائه دهند که شامل پزشکان و متخصصین فیزیک پزشکی و تکنسین های پرتودرمانی RTT می شود.
از سوی دیگر، یک رادیوانکولوژیست که یک پزشک دارای گواهی تخصصی است و در درمان بیماران سرطانی با استفاده از پرتوها مهارت داشته و بر درمان نظارت دارد و نوع درمان مناسب برای بیمار را تعیین می کند.

رادیوانکولوژیست ها با استفاده از پرتودرمانی، که استفاده از اشعه ایکس پرانرژی یا ذرات دیگر برای از بین بردن سلول های سرطانی است، سرطان را درمان می کنند. همچنین استفاده از درمانهای سیستمیک نیز در حیطه اختیارات یک رادیوانکولوژیست است.

به طور خلاصه، یک پرتودرمانگر مسئول پیاده سازی نقشه پرتودرمانی روی تخت درمان است، در حالی که رادیوانکولوژیست مسئول تعیین نوع و دوز درمان و نظارت بر مراقبت کلی از بیمار است.

متخصص رادیوانکولوژیست کیست؟

رادیوانکولوژیست پزشکی است که در استفاده از پرتودرمانی برای شیمی درمانی و سایر درمانهای سیستمیک تخصص دارد. انکولوژیست های پرتودرمانی، از تخصص خود برای طراحی برنامه‌ های درمانی استفاده می‌ کنند. وی مسئول تعیین نوع درمان مناسب برای بیمار و نظارت بر مراقبت کلی از بیمار است.
انکولوژیست های پرتودرمانی به عنوان بخشی از یک تیم فعالیت می کنند که شامل سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مانند پرتودرمانگران، پرستاران و متخصصان تغذیه است.

پرتودرمانی چه بیماریهایی را درمان می‌ کند؟

رادیوتراپی یکی از روش ‌های درمان سرطان است که می‌ تواند به تنهایی یا به همراه سایر روش‌ های درمانی مانند شیمی ‌درمانی و جراحی استفاده شود. پرتودرمانی برای درمان انواع مختلف سرطان ‌ها از جمله موارد زیر مورد استفاده قرار میگیرد.

 • و بسیاری از انواع دیگر سرطان‌ ها

پزشک معالج و متخصص رادیوتراپی باید تشخیص دهند که آیا پرتودرمانی برای درمان نوع خاص سرطان فرد مناسب است یا خیر. انکولوژیست بالینی (کلینیکال انکولوژیست) نیز پزشک متخصصی است که می تواند در خصوص انواع رادیوتراپی و شیمی درمانی به شما مشاوره دهد و سبب ارتقاع تصمیم گیریهای درمانی شود. در ایران عملا اصطلاحات متخصص پرتودرمانی، متخصص رادیوتراپی، متخصص رادیوانکولوژی، متخصص کلینیکال انکولوژی و متخصص رادیوتراپی انکولوژی از نظر توانایی درمانی با هم برابر هستند.

بهترین دکتر پرتودرمانی در تهران

بهترین دکتر پرتودرمانی در تهران

خوشبختانه با گسترش دانش پزشکی و ابداع دستگاه های مجهز و کاربردی، شانس درمان سرطان در کشور ایران بیشتر شده است و هموطنان عزیز می توانند با آرامش خاطر بیشتری در کشور خودمان از خدمات پیشرفته ای در زمینه ی درمان سرطان بهره مند شوند.

یکی از بهترین مراکز درمان سرطان و بهترین مرکز پرتودرمانی در تهران با مدیریت دکتر احسان کرباسی آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز از اقصی نقاط کشور هستند.

برخی از خدمات درمانی ویژه، دکتر احسان کرباسی؛ متخصص انکولوژی و رادیوتراپی در تهران به شرح زیر می باشد:

 •       رادیوتراپی فوق تخصصی (با استفاده از بهترین و مجهزترین دستگاه های رادیوتراپی)
 •       درمان با شتابدهنده واریان تروبیم STX آمریکا
 •       درمان با توموتراپی
 •       درمان های استریوتاکتیک SRS – SBRT – FSRT
 •       انواع درمان های IMRT و VMAT و Arc Therapy مجهز به IGRT
 •       درمان های معادل گامانایف برای تومورهای مغزی
 •       درمان با هالسیون آمریکا

دکتر احسان کرباسی، متخصص رادیوتراپی و انکولوژی با دانش بالا و استفاده از تجهیزات روز دنیا قادر به تشخیص بیماری و آماده ی ارائه ی خدمات درمانی دقیق به شما عزیزان می باشد.

جهت ارتباط با بهترین مرکز پرتو درمانی تهران لطفا کلیک کنید.

بهترین متخصص رادیوتراپی انکولوژی

متخصص رادیوتراپی-انکولوژی از هر دو روش رادیوتراپی و درمانهای سیستمیک (شیمی درمانی و …) در درمان بیماران استفاده می کند. درمانهای سیستمیک انواع مختلفی دارند مثلا شیمی درمانی، هورمون درمانی، ایمنی درمانی و یا داروهای بیولوژیک از انواع مختلف آن هستند که همگی برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می گیرند.

متخصص رادیوتراپی انکولوژی با توجه به عواملی از قبیل اندازه تومور، محل تومور، مرحله بیماری و شرایط جسمانی بیمار تعیین می کند که کدام نوع درمان باید استفاده شود و طرح درمان های رادیوتراپی را برای هر فرد سازمان دهی می کند. این طرح های فردی بخش مهم کار انکولوژیست است.

تکنولوژی در زمینه انکولوژی بالینی با سرعت در حال پیشرفت است. به عنوان مثال، برخی تومورها می توانند با روشهای پیچیده پرتو درمانی خارجی همانند استریوتاکتیک، درمان شوند.

پزشک قبل از ارائه درمان به بیمار، اولویت های مربوطه و درمان های مختلف را مورد بررسی قرار می دهد تا تصمیم آگاهانه ای گرفته شود. بیمار می تواند سوالات خود در خصوص شرایط و درمان را با پزشک در میان بگذارد. کمک به بیمار، بخش مهم کار پزشک می باشد.

به خاطر داشته باشید تعیین برنامه ی درمانی هدفمند و موثر، نیاز به تشخیص دقیق و هوشمندانه ی بیماری دارد. تشخیص علت بیماری، تعیین شدت بیماری و عوارض ناشی از آن، شرح حال و سن بیمار، از جمله عوامل مهم و تاثیر گذار در تعیین برنامه ی درمانی می باشند.

هزینه رادیوتراپی در تهران

برآورد هزینه های درمانی مسأله ای بسیار مهم در پروسه ی درمانی سرطان می باشد که با توجه به عواملی نظیر: شدت بیماری، دوز مورد استفاده در رادیوتراپی، تعداد جلسات مورد نیاز و … تعیین می شود. معمولا تعداد جلسات رادیوتراپی مورد نیاز در جلسه مشاوره از سوی متخصص رادیوتراپی تعیین می شود. به خاطر داشته باشید تعداد جلسات رادیوتراپی در درمان بیماری نقش بسیار مهمی ایفا می کند و باید طبق نظر متخصص بعد از انجام معاینات لازم تعیین شود.
خوشبختانه ما با بیمه های پایه و همه بیمه های تکمیلی غیر از آتیه سازان حافظ قرارداد داریم.

لیست بیمه های طرف قرارداد با ما عبارتند از:

 •             تامین اجتماعی
 •             خدمات درمانی (سلامت ایرانیان)
 •             SOS
 •             البرز
 •             ایران تایر
 •             ایران
 •             آرمان سفیران سلامت
 •             آسیا
 •             بانک تجارت
 •             بانک رفاه
 •             بانک سپه
 •             بانک صادرات
 •             بانک کشاورزی
 •             بانک مرکزی
 •             بانک مسکن
 •             بانک ملت
 •             بانک ملی
 •             پارسیان
 •             پاسارگاد
 •             پژوهشهای مجلس
 •             تجارت نو
 •             تعاون
 •             دانا
 •             دی جانبازان
 •             رازی
 •             سامان
 •             سایپا
 •             سرمد
 •             سلامت
 •             سینا
 •             شهر سالم
 •             صدا و سیما
 •             کارآفرین
 •             کانون سردفتران
 •             کوثر
 •             ما
 •             مجلس
 •             معلم
 •             ملت
 •             میهن
 •             نفت
 •             نیروهای مسلح (ارتش)
 •             هلیکوپترهای ایران
 •             هواپیمایی هما

برآورد نهایی رادیوتراپی، در جلسات معاینه از سوی متخصص رادیوتراپی تعیین و به اطلاع بیمار رسانده می شود.

بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران

پرتودرمانی بخشی از برنامه درمانی بیمارانی است که به سرطان مبتلا شده اند. همچنین جایگاه بسیار مهمی در کمک به بیماران مبتلا به سرطانی دارد که قابل درمان نیستند. در بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته، پرتودرمانی معمولاً برای کوچک کردن تومورها و/یا درمان سرطان هایی که گسترش یافته اند استفاده می شود. این باعث تسکین درد و سایر علائم می شود که برای بهبود کیفیت زندگی بیمار سرطانی حیاتی است. به همین دلیل است که اکثر افراد مبتلا به سرطان به دنبال شناسایی مراکز رادیوتراپی برتر در تهران می گردند.

مرکز رادیوتراپی از دستگاه ها و تجهیزات مدرن و پیشرفته تشکیل شده است و می تواند جوابگوی نیازهای درمانی افراد مبتلا به سرطان باشد.

دکتر احسان کرباسی، دارای رتبه برتر بورد تخصصی، یکی از معتبرترین متخصصان و بهترین دکتر رادیوتراپی در تهران و عضو انجمن رادیوتراپی انکولوژی اروپا هستند که علاوه بر مدارک و افتخارات علمی، تجربه فراوانی هم در درمان بیماران سرطانی، درمان تومورهای پروستات، پستان، مغز، نخاع و  تومورهای روده و رکتوم و ریه دارند. ایشان مهارت کافی در زمینه انجام باکیفیت ترین پرتو درمانی برای بیماران گوناگون را دارند.

شاید در نزدیکی شما یکی از آنهایی که می شناسید در جستجوی راه درمان سرطان خود باشد!!

دکتر احسان کرباسی بهترین دکتر پرتودرمانی در تهران را به کلیه آشنایان و نزدیکان خود معرفی کنید.

راه ارتباطی مستقیم با بهترین متخصص رادیوتراپی و انکولوژی

منبع

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا قابل کپی نیست!
به بالای صفحه بردن